Баскетболистите със загуба от еврошампиона

Росен Барчовски и националния отбор не успяха да се противопоставят на еврошампиона Испания Снимка: sportal.bg

Баскетболните ни национали записаха тежко поражение от европейския и бивш световен шампион Испания. Двете страни се готвят за участие на европейското първенство в Литва, което стартира след две семици. Приятелската среща, играна късно снощи в Гуадалахара завърши при резултат 96:59 в полза на испанците.

Двубоят, който се игра по случай 10 години от дебюта на испанските звезди Пау Гасол и Хуан Карлос Наваро, премина под тоталната доминация на домакините. С известни проблясъци, българският тим се отърва с под 40 точки разлика.

Единствено в началните минути България стоеше равностойно на своя противник, като дори за кратко нашият тим водеше в резултата до 7:5. От този момент обаче домакините взеха инициативата и нанизаха 17 безответни точки, с което доведоха нещата до 22:7 в своя полза, а в края на първата четвърт "Ла Фурия" дръпна с 27:10.

Нашите все пак показаха леко съживяване във втората част, но на полувремето отново изоставаха сериозно в резултата с 27:55. В края на третата четвърт пък испанците вече водеха с почти 30 точки за 72:43, а до края мачът просто се доиграваше и домакините оформиха крайното 96:59 в своя полза.

Най-резултатен за българския тим бе Филип Виденов с 15 точки. Ърл Роулънд добави 9, а с по 8 завършиха Чавдар Костов и Калоян Иванов.

Хуан Карлос Наваро пък наниза 19 точки за Испания и то само за едно полувреме. Серхио Люл завърши със 17, а Пау Гасол добави още 15 за успеха на иберийците.

Следващите проверки на България са на силния турнир "Акрополис" в Атина от 23 до 25 август.