Случи се! Байерн е шампион на Германия за осми пореден път

Случи се! Байерн е шампион на Германия за осми пореден път Снимка: Getty Images

Байерн завоюва осмата си поредна титла в Бундеслигата след победа с 1:0 над Вердер като гост.

Баварците станаха недостижими на върха в класирането и взеха рекорден 30-и шампионски трофей на Германия, а героят на вечерта за пореден път беше звездният им нападател Роберт Левандовски.

Полякът отбеляза единствения гол в срещата в 43-ата минута, когато се измъкна на ръба на засадата, овладя подаване на Боатенг зад защитата и без да се бави простреля Павленка.

Ситуацията беше разгледана и с помощта на ВАР, за да бъде сигурно, че засада няма.

Байерн трябваше да доиграе срещата с 10 души, след като в 79-ата минута Алфонсо Дейвис получи малко пресилен втори жълт картон и пое към съблекалнята.

Гостите обаче удържаха победата, като в в последните секунди на редовното време Мануел Нойер трябваше да се намесва майсторски, за да попречи на Юя Осако да изравни и да отложи празненствата на отбора му.

Това е и 11-а поредна шампионатна победа за баварците, а Левандовски има вече 31 гола през сезона в Бундеслигата.