Къде са те сега: Великият Реал от 2002-ра

И през двете групови фази на Шампионската лига през сезон 2001/02 (тогава турнирът беше в различен формат) Реал Мадрид се бореше не толкова със съперниците, колкото със скуката. В първия етап започна с 4 поредни победи, а във втория - с пет.

Рома, Локомотив Москва и Андерлехт бяха първите противници на "кралете", след което мадридският гранд попадна в един поток със Спарта Прага, Порто и Панатинайкос.

Но още на четвъртфиналите Реал трябваше да играе финал преди финала. Първият сблъсък с Байерн Мюнхен започна добре за тима на Дел Боске, който поведе с бърз гол на Джереми Нджитап още в 11-ата минута, но с две попадения в края на Щефан Ефенберг и Клаудио Писаро баварците се добраха до обрата. Победата на германците можеше и да е по-изразителна, ако Ефенберг бе отбелязал дузпата за Байерн в 72-рата минута.

14:09"Здравейте, поръчали са ми кока-кола" Шеф на Барса се прави на сервитьор, за да отмъкне Роналдо

На реванша баварците удържаха до 69-ата минута, когато Иван Елгера изведе Реал, а 5 минути преди края Гути се разписа за крайното 2:0.

На полуфиналите бе най-сладко за мадридистите, които приключиха вечния враг Барселона още в първия мач на "Камп Ноу", завършил с победа за гостите с 2:0 с голове на Зидан и Макманамън.

На реванша на "Бернабеу" се стигна до 1:1 и Реал се класира за трети финал в най-престижния турнир през последните пет години.

Съперникът бе донякъде изнендващ - Байер Леверкузен с Димитър Бербатов в редиците си.

На "Хемпдън парк" в Глазгоу Лусио даде надежда на германците с бърз изравнителен гол за 1:1, след като Раул бе извел "кралете" още в 8-ата минута, но в края на полувремето Зинедин Зидан се разписа победно със знаменито си попадение.

Бербатов не започна мача като титуляр, но влезе в 39-ата минута на мястото на Бърдарич и се представя на добро ниво.

Това обаче не бе достатъчно срещу могъщия Реал, който спечели Деветата, но трябваше да чака още 12 години за Ла Десима.

Спомняте ли си кои бяха героите на "кралете" през 2002-ра?