Сари нападна Роналдо; Гатузо: Богът на футбола ни помогна

Кристиано Роналдо загуби два поредни финала за първи път в кариерата си Снимка: Getty Images
Кристиано Роналдо загуби два поредни финала за първи път в кариерата си

Старши-треньорът на Ювентус Маурицио Сари нападна Кристиано Роналдо и част от останалите звезди на тима за това, че им липсва "острота" след подновяването на сезона в Италия.

"Бианконерите" загубиха финала за Купата на Италия след изпълнение на дузпи срещу Наполи, като Пауло Дибала и Данило пропуснаха от бялата точка за Юве, а редът на Роналдо така и не дойде.

"Той (Роналдо) е в същата форма като останалите, като Пауло Дибала и Дъглас Коща - липсва му острота, за да върши нещата, които може най-добре - каза Сари след загубата.

Не съм казал кой знае какво на играчите след мача. Бях бесен и разочарован както и те, затова в подобни моменти е най-добре да не казваш нищо. Ще говорим повече на сутринта."

Това е втори пореден двубой, в който Юве не успява да отбележи гол, след като се класира за финала с друго 0:0 в полуфиналния реванш срещу Милан. "Бианконерите" имат точка аванс пред втория Лацио, като подновяват участието си в Серия "А" с мач срещу Болоня в понеделник.

Наполи се намира на шестото място в Серия "А", на девет точки зад четвъртия Аталанта, който е и с мач по-малко. В първия кръг след подновяването на сезона "сините" гостуват на Верона.