Юнайтед избухна в Шампионската лига, хеттрик за Рашфорд

Юнайтед избухна в Шампионската лига, хеттрик за Рашфорд Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед впечатли с гръмка победа в Шампионската лига с 5:0 над полуфиналиста от миналогодишното издание на турнира РБ Лайпциг.

"Червените дяволи" разгромиха съперника на "Олд Трафорд" след силни финални минути и хеттрик на Маркъс Рашфорд, който даже не беше титуляр и се появи в игра малко след 60-ата минута.

Рашфорд записа първия си хеттрик за тима, а по един гол добавиха Мейсън Грийнууд в началото и Антони Марсиал от дузпа.

Така възходът на Юнайтед продължава след тежкото начало на сезона и загубата с 1:6 от Тотнъм в началото на месеца. Оттогава играчите на Оле Гунар Солскяер записаха три победи и едно равенство във всички турнири.

Английският колос оглавява група H на Шампионската лига с пълен актив от 6 т., следват ПСЖ и Лайпциг с по 3.

По-рано парижани победиха Истанбул Башакшехир с 2:0 с два гола на Мойзе Кийн.