Левски удържа 79 минути, но рухна под натиска на Айнтрахт

Левски удържа 79 минути, но рухна под натиска на Айнтрахт Снимка: Startphoto.bg

Левски нямаше сили за чудо в гостуването на Айнтрахт Франкфурт и отпадна от Лигата на конференциите след загуба с 0:2 в реванша от плейофната фаза.

Българският отбор се пребори за драматично равенство 1:1 в София, а тази вечер поддържаше равния резултат 79 минути, но накрая логичното се случи и надмощието на елитния немски тим беше материализирано.

Тимът на Николай Костов предимно се отбраняваше в мача, но в крайна сметка не успя да удържи атаките на германците.

Първото полувреме беше по-равностойно и в него левскарите не допуснаха чисто положение пред Пламен Андреев.

В 25-ата минута топката беше в мрежата на Андреев, но беше вдигната засада.

След почивката Айнтрахт усили натиска и опасностите пред българската врата зачестиха.

Андреев направи добро спасяване петнайсетина минути преди края, но и в тази ситуация флагът на страничния съдия беше вдигнат.

В 79-ата минута домакините откриха след отлична атака, при която Марио Гьотце беше изведен зад защитата и пусна към Джесик Нганкам, а той от чиста позиция не сбърка за 1:0.

Левски вече нямаше какво да губи и се хвърли напред, но скоро допусна втори гол, който сложи край на интригата.

Грешка на Асен Митков в центъра доведе до контраатака, Нганкам изведе Шкири в пеналта и той стреля мигновено за 2:0.

Така тимът на Дино Топмьолер показа перфектна успеваемост с единствените си два точни удара в двубоя.

В заключителните секунди Анди Краев беше близо до почетен гол, но стреля встрани от вратата.

С това еврокампанията на "сините" за тази година приключи.