Разбрах

Без Белингам Реал се класира за елиминациите, но загуби Кепа

Без Белингам Реал се класира за елиминациите, но загуби Кепа Снимка: Getty Images

Реал Мадрид се класира безпроблемно за елиминациите на Шампионската лига след домакинска победа с 3:0 над Брага.

Новата звезда на тима Джуд Белингам беше получил почивка и остана на пейката, но неговият заместник Брахим Диас се прояви с гола си за 1:0 през първото полувреме.

Попадението падна в 27-ата минута след асистенция на Родриго и определено успокои отбора.

Преди това домакините бяха изживели два тежки момента.

Титулярният вратар Кепа Арисабалага се контузи на загрявката.

Още в 4-тата минута пък Лукас Васкес направи дузпа. Заместникът на Кепа Андрий Лунин обаче спаси удара на Алваро Джало от бялата точка.

След като Реал откри, можеше бързо да си реши мача, но Родриго изпусна две положения.

След почивката Родриго и Винисиус в рамките на три минути качиха резултата до 3:0 и решиха всичко.

"Белия балет" има 4 победи от 4 мача и почти сигурно ще спечели група "C".

Тимът на Карло Анчелоти води в класирането с 12 т. пред Наполи със 7, Брага с 3 и Унион Берлин с 1.