Прекрасно начало за Биляна Дудова в Париж

Биляна Дудова спечели първия си мач на Олимпийските игри в борбата в категория до 62 килограма.

Световната шампионка от 2021-ва победи шведката Сара Линборг с 8:3 на осминафиналите.

Първата част приключи с 3:0 в полза на Дудова. Втората бе по-активна. Шведката тръгна да настига и намали изоставането си на 2:3.

След това Дудова се възползва от отчаяната атака на съперничката си и с хубава контра направи нови четири точки.

Българката бе избутана от тепиха за финалната точка на шведката, чийто протест след това не бе зачетен, за да бъде оформен крайният резултат от 8:3 в полза на българката.

На четвъртфинала Дудова ще се изправи срещу победителката от двойката Оркон Переждорж от Монголия и Ирина Коляденко от Украйна.

Мачът е от около 14:00 ч.