Разбрах

Ана победи Мария в сблъсъка на славянски красавици

Шарапова спечели два поредни турнира, но в Рим бе спряна от Ана Иванович

Ана Иванович спря победния ход на клай на Мария Шарапова на 1/8-финалите на силния турнир в Рим в сблъсъка на славянски красавици.

На 1/4-финалите сръбкинята ще играе с испанката Карла Суарес Наваро, номер 13 в схемата, която победи без борба румънката Симона Халеп, номер 4 в схемата.

Това е трети успех за Иванович срещу Шарапова от общо 11 мача между двете.

Поставената под номер 11 в основната схема сръбска тенисистка започна мача отлично и даде на 8-та в схемата Шарапова само един гейм в 30-минутния първи сет.

На старта на втората част Иванович направи пробив и поведе с 1:0, но от своя страна Шарапова направи същото и изравни.

Рускинята поведе с 3:2, но явно силите й стигнаха само толкова и Иванович спечели втория сет и двубоя с 6:4 след час и 19 минути престой на корта.