Григор напусна Шанхай още във втория кръг

Прокобата на третия кръг на "Shanghai Rolex Masters" продължава да тегне с пълна сила над Григор Димитров, след като първата ни ракета не успя да стигне до него и от четвъртия си опит. Жулиен Бенето, №30 в световната ранглиста, спря Григор, чиито шансове за класиране за финалния Мастърс на ATP в Лондон избледняват все повече. Двойни грешки, липса на първи сервис и разконцентрираност във възловите моменти попречиха на Димитров да отстрани опитния французин, който стигна до успех със 7-5 6-3 .

Мачът започна интересно. Григор сервираше и направи две двойни грешки още в първия гейм, но те бяха неутрализирани от два аса. При 2-1 българинът достигна до две точки за пробив и реализира още първата от тях, но веднага след това показа колебания в сервис гейма си, който започна с нова двойна грешка и приключи с реализирането на още първия брейкбол от страна на Бенето за връщане на пробива. Едва в седмия гейм Григор най-накрая спечели точка на втори сервис, след като бе загубил първите седем разигравания след пропуснато първо подаване.

При 4-4 Димитров се разходи по острието на бръснача, допускайки три точки за пробив, но се мобилизира и след няколко дюса измъкна сервис гейма си. Но неприятната развръзка тепърва предстоеше. При 5-5 очаквахме безпролемен сервис гейм на Григор, след като подаването му започна с асове и 30-0, но пък се случи точно обратното - четири поредни точки за Бенето и пробив. Французинът не загуби точка в сервис гейма си и затвори първата част с ас.

Вторият сет започна кошмарно. От пет първи сервиса на Димитров само два влязоха, Бенето поведе с 0-40, а при втория брейкбол последва двойна грешка и французинът проби, след което затвърди за 2-0. От дистанцията на пробива, Бенето играеше по-спокойно, знаейки, че да печели подаванията си ще бъде достатъчно и за крайния успех. Именно това се случи, а за капак Бенето затвори мача с нов пробив и всичко приключи в рамките на малко повече от час и 20 минути.

Така Димитров отново напусна безславно Мастърса в Шанхай. В предишните си три участия през 2011, 2012 и 2013 г. той отпадна съответно от Анди Родик и Новак Джокович във втория кръг, и от Кеи Нишикори в първия. На Григор му предстои участие на турнира If Stockholm Open в периода 13-19 октомври. Именно тук той завоюва първата си титла на ниво ATP преди година. Българинът е поставен под №2 в основната схема, а водач е Томаш Бердих.