Победната серия на Барселона приключи в Хихон

Меси този път не успя да помогне на Барселона Снимка: getty images
Меси този път не успя да помогне на Барселона

Победната серия на испанския шампион Барселона в Примера Дивисион приключи при гостуването на Спортинг (Хихон) в среща от 23-ия кръг. На стадион „Ел Молиньон" Барселона едва се добра до равенство 1:1 с домакините и сложи край на поредицата от 16 успеха в шампионата.

Това бе и първият двубой като гост, при който каталунците загубиха точки. До този момент от 10 мача извън „Ноу Камп" те имаха 10 победи, с което подобриха както собствения си клубен рекорд, така и този на Реал (Мадрид) от миналия сезон.

В ролята на спасител на Барселона се превърна Давид Вия. В 80-та минута той получи перфектен пас от Лионел Меси и отбеляза изравнителното попадение. След като вкара топката в мрежата обаче Вия, който е юноша на Спортинг (Хихон) не отпразнува попадението. Това бе 15-ия гол на испанския национал от началото на шампионата.

Домакините пък откриха резултата в 16-та минута след гол на Давид Барал, който се възползва от неубедителната игра на Жерар Пике. Испанският национал показа, че шумотевицата около личния му живот започва да се отразява и на изявите му на терена и бе надигран от нападателите на гостите в още няколко ситуации.

Разочароващо се представи и новото попълнение Ибрахим Афелай, който получи шанс да започне като титуляр за първи път в първенството.

Последният двубой, в който Барселона загуби точки бе равенството 1:1 с Майорка на 3 октомври на „Ноу Камп". Спортинг (Хихон) е едва четвъртият тим, който успя да отбележи гол на каталунците в мачовете им като гост. Другите три - Атлетико (Мадрид), Атлетик (Билбао) и Еспаньол обаче загубиха срещите си с Барселона.

С точката спечелена в Хихон Барселона увеличи разликата с Реал (Мадрид) на осем точки. При успех на тима на Жозе Моуриньо утре вечер срещу Еспаньол в Барселона обаче авансът на „блаугранас" ще бъде намален само на пет точки.

„Равенството никога не е добър резултат за Барселона, но трябва да признаем, че Спортинг бе по-добър от нас в много отношения", лаконичен бе след двубоя голмайсторът на каталунците Давид Вия.