Два красиви гола на Платини носят трета победа за ЦСКА

Мишел Платини се открои в контролата с Рот-Вайс Есен с двете си красиви попадения Снимка: Getty Images

ЦСКА записа трета поредна победа по време на лагера си в чужбина, надвивайки аматьорския Рот-Вайс Есен с 2:0 в мач, който бе използван за представяне на немския тим пред своята публика.

Лошата новина за феновете на "армейците" е контузията на Костадин Стоянов. Националът бе принудително заменен в 39-ата минута от каращия проби двуметров гигант Джони Кабрера.

Двата гола за "червените", които играха с новите си резервени екипи в черно, бяха дело на Мишел Платини и впечатлиха местната публика. Първо в 5-ата минута бразилецът получи пас по земя от Грегъри Нелсън, след което с много силен диагонален шут прати топката в горния десен ъгъл на вратата.

В 35-ата минута Костадин Стоянов направи знак към Милен Радуканов за смяна, но чак след четири минути бе заменен. Наставникът на ЦСКА предприе още две смени на почивката, като пусна в игра голмайсторът от вчерашната контрола срещу Краковия Живец и Виданов на мястото на Попов. В самия край пък влязоха още Адемар и Костов.

Публиката на Рот-Вайс Есен пък нарочи Грегъри Нелсън и не спря да го освирква при всяко негово докосване. Поводът бе едно остро влизане на холандеция в края на първата част, след което играч на немския тим напусна терена.

В 52-ата минута Нелсън се поддаде на постоянните провокации на съперници и публика, и си заработи втори жълт картон. Грубото му влизане сега предизвика краткотрайно меле между двата отбора.

Седем по-късно капитанът Тодор Янчев даде отличен прехвърлящ пас към Платини, който напредна няколко метра и с плътен шут от средно разстояние прати топката зад гърба на вратаря на домакините.

В самия край червен картон заработи и футболист на Рот-Вайс Есен за препречване на Станислав Костов.

Следващата контрола на ЦСКА е в сряда от 18:00 часа срещу израелския Апоел Ирони (Кирият Шмона). В събота пък е последната проверка на "червените" срещу Де Граафшап, който по подобие на днешния ще се яви представяне на холандския тим.