Пиронкова не издържа срещу Серена Уилямс

Цвети Пиронкова допусна нова загуба, този път срещу Серена Уилямс Снимка: Getty images
Цвети Пиронкова допусна нова загуба, този път срещу Серена Уилямс

Първата ракета на България при жените Цветана Пиронкова не успя да се превърне в единствената тенисистка, побеждавала и двете сестри Уилямс в мачове на трева. В среща от първия кръг на турнира в Йистбърн  Пиронкова загуби с 6:1, 3:6, 4:6 от Серена Уилямс в първия мач на американката от близо година.

Цвети започна добре и набързо спечели първия сет, след което обаче допусна спад в играта и точността на началния удар, което и коства загубата. За българката това е шеста загуба още в първия кръг от последните й седем участия в турнири на женската тенис асоциация. От началото на сезона Пиронкова има вече 15 поражения. Единственото изключение е турнирът „Ролан Гарос", в който Цвети достигна до втори кръг. Загубата днес на практика означава, че българката ще започне Уимбълдън почти без игрова практика на трева.

Серена Уилямс пък демонстрира, че макар да не е играла от почти година не е загубила шампионския си характер и успя да обърне двубоя, въпреки изоставането си в първия сет. Американката бе много близо до възможността да бъде пробита и в началото на втория сет, но успя да се спаси и това й вдъхна увереност. Серена спечели първите три гейма на сета, а след това бе повече от категорична в своите подавания и при 5:3 не сгреши, когато сервираше за изравняването на резултата.

Началото на третата част приличаше на втората, но този път Пиронкова успя да изравни за 2:2. След нов маратонски гейм Серена успя да излезе напред и не изпусна предимството си до края.