ЦСКА с пета поредна победа в А група

Бразилският нападател донесе петата поредна победа на ЦСКА Снимка: Getty images
Бразилският нападател донесе петата поредна победа на ЦСКА

Отборът на ЦСКА записа пета поредна победа в първенството на А група след като в среща от ХХVI кръг се наложи с 2:0 над Миньор. И двете попадения в двубоя, игран на стадион „Българска Армия", бяха дело на Мишел Платини.

Бразилецът се разписа в 45-та и 56-та минути. В добавеното време на първата част Караджов с дълъг пас намери Делев, който след това продължи към Платини, а той си овладя топката и с премерен удар прати кълбото в левия ъгъл на Чворович за 1:0.

В 56-та минута Галчев пусна дълъг пас към Делев, който след това свали топката с глава към Платини, а той от въздуха прати кълбото в горния ляв ъгъл на Чворович за 2:0.

До края играчите на ЦСКА пропуснаха възможността да направят успеха си още по-изразителен. След тази победа „червените" остават на трето място с актив от 54 точки, а Миньор е десети с 31 точки.

„В момента ЦСКА определено е най-добрия отбор в България. Има добра селекция и на този етап им е трудно да се противопоставим. Заслужено победиха. Трудно ни е да се противопоставим на най-силните ни отбори, особено като гост.

Ще работим постепенно, за да може това да се промени. Надявам се от следващото първенство да изглеждаме още по-добре, ако успеем да вземем и необходимите ни попълнения през лятото", коментира след двубоя треньорът на Миньор Стойчо Стоев.

„Играхме добре и със самочувствие. Хареса ми как игра ЦСКА", лаконичен бе президентът на „червените" Димитър Борисов.

„Целта ни е да вкарваме повече голове. Победа с 1:0 за ЦСКА е много малка. Затова след първия гол натискаме съперника и в следствие на това става 2-3 гола разлика. След това държим топката и мачът свършва", обясни голмайсторът в този мач Мишел Платини.

Той допълни, че ако е имал български паспорт, 100% е щял да бъде повикан и в националния отбор. „Ако бях пет години в България и имах паспорт, 100% щях да съм национал. Ходя там, където ме искат, там където не ме желаят - не", отсече Платини.