Живко Миланов в Шампионската лига, Валентин Илиев - в Лига Европа

Живко Миланов и съотборниците му от Васлуй ще атакуват Шампионската лига наесен Снимка: levskifc.bg
Живко Миланов и съотборниците му от Васлуй ще атакуват Шампионската лига наесен
Валентин Илиев и Стяуа трябваше да се задоволят с третото място и Лига Европа Снимка: Novsport.com
Валентин Илиев и Стяуа трябваше да се задоволят с третото място и Лига Европа
ЧФР стана шампион за трети път в последните пет сезона! Снимка: BGNES
ЧФР стана шампион за трети път в последните пет сезона!

Българският защитник Живко Миланов ще играе в квалификационните кръгове на Шампионската лига, след като вчера неговият Васлуй победи с 1:0 Университатя (Клуж) и завърши на второ място в румънската Лига 1. Бекът на "жълтите" бе на терена през всичките 90 минути.

Друг наш сънародник - Валентин Илиев, също игра цял мач за Стуяа при гостуването на ЧФР, но равенството 1:1 короняса отбора от Клуж с титлата и остави "армейците" на трето място, което означава, че те ще се състезават в Лига Европа от есента.

"Железничарите" станаха шампиони за трети път в историята си. Основаният още през 1907 г. клуб спечели златните медали за трети път в рамките на пет сезона (след 2008 и 2010) и продължи утвърждаването си като водещ фактор в румънския футбол.

Разместването на пластовете в първенството на северната ни съседка е факт и в последно време столичните грандове Стяуа, Динамо и Рапид отстъпиха лидерството на забогателите клубове от провинцията - неизменни победители в последните пет години. Освен трите споменати титли на ЧФР, шампиони в предишните две  кампании станаха Оцелул от Галац (2011) и Униреа от Уржичени (2010).

Освен Стяуа в Лига Европа ще играят още четвъртият Рапид и петият Динамо. Тези два отбора ще определят и носителя на Купата на страната в мач, който ще се играе в сряда от 21:00 ч.

Голмайстор на първенството стана бразилецът Уесли от Васлуй.

Изпадат тимовете на Търгу Муреш, Воинца, Спортул Студенцеск и Миовени.