Пропуските на Меси не спряха Аржентина

Защитаващият титлата си тим на Аржентина започна победно Копа Америка 2024 с 2:0 над Канада.

Хулиан Алварес в 49-ата и Лаутаро Мартинес в 88-ата минута отбелязаха двете попадения за "гаучосите".

Срещата се проведе на стадион "Мерцедес-Бенц Арена" в Атланта и ще се запомни и с два големи пропуска на звездата на южноамериканците Лионел Меси, които обаче не се оказаха фатални. Той се реваншира, като изработи и двата гола за своя тим.

В 49-ата минута Лео Меси изведе Алексис Мак Алистър в наказателното поле, той бе спънат от вратаря, но успя да отклони топката към Хулиан Алварес, който я прати в мрежата за 1:0.

"Гаучосите" успяха да подпечатат успеха си в 88-ата минута. Меси изведе с прекрасен пас в коридор Лаутаро Мартинес, а той промуши кълбото през краката на вратаря за крайното 2:0.