Приказката за Канада на Копа Америка продължава (видео)

Приказката за Канада на Копа Америка продължава (видео) Снимка: Getty Images

Приказката за Канада на тазгодишната Копа Америка продължава. "Кленовите листа" се класираха за полуфиналите, след като елиминираха Венецуела след изпълнение на дузпи.

В редовното време срещата завърши 1:1, а при дузпите канадците бяха по-точни и спечелиха след 4:3 от бялата точка след драма и изпълнение на цели 12 дузпи.

Канада е вторият полуфиналист на Копа Америка, а победата над Венецуела на четвъртфинала ѝ осигури среща с Аржентина кръг преди финала.

"Гаучосите" също стигнаха до полуфиналите след изпълнение на дузпи, въпреки че големият герой Лионел Меси пропусна от бялата точка.

Джейкъб Шафълбърг откри резултата за северноамериканците в 13-ата минута, а Соломон Рондон в 64-тата изравни с прекрасен прехвърлящ удар.

Нападателят на Венецуела хвана вратарят в крачка и далеч от гол линията си, възползвайки се по най-добрия начин от ситуацията.

Тази нощ е голямото шоу, което всички очакват: Уругвай - Бразилия. Преди тях е другият четвъртфинал между Колумбия и Панама.

Победителите от тези две двойки ще оформят другия полуфинал.