Нови разкрития: ВАРаджиите се объркали - помислили, че присъждат гол за Ливърпул, а не, че го отменят Снимка: Getty Images

Скандалът с нелепо отменения гол на Луис Диас при загубата от Ливърпул с 1:2 добива все по-големи размери.

Попадение на колумбиеца през първата част, при резултат 0:0, бе отменено поради несъществуваща засада дори след преглеждане на ситуацията с ВАР.

От Ливърпул веднага реагираха с остра декларация срещу ФА и съдиите и поискаха да бъде публикуван разговорът между главния рефер Саймън Хупър и съдиите във ВАР стаичката - Дарън Инглънд и Дан Кук.

Асоциацията на професионалните съдии в Англия (PGMOL) ще удовлетвори това искане на мърсисайдци, а според медиите на Острова от това ще лъсне огромна грешка в комуникацията.

Съдиите във ВАР стаята не са разбрали, че страничният рефер е вдигнал флага си за засада и са помислили, че проверяват редовността на гола на Диас, а не позицията на колумбиеца.

Обявявайки, че преглеждането на ситуацията е завършено, ВАР съдиите са смятали, че потвърждават гола на Диас. За главния рефер Хупър обаче репликата "проверката приключи" означава потвърждаването на отсъждането на терен, което бе за засада.

Така се стига и до нелепо отмененото попадение.

Според "Таймс" в Асоциацията не са взели единодушно мнението за разгласяването на записа. Част от членовете се опасяват, че показват твърде много от едно грешно отсъждане.

Очаква се записът да бъде публикуван в най-скоро време.

В понеделник стана ясно, че ВАР съдиите Ингълнд и Кук са имали съдийски ангажимент в ОАЕ по-малко от 48 часа преди съботния сблъсък между Тотнъм и Ливърпул. Според някои именно умората от пътуването и липсата на време за възстановяване са довели до проблема в комуникацията между съдиите.

Това бе първа загуба за сезона за тима на Юрген Клоп. С успеха Тотнъм се изкачи на втората позиция във Висшата лига, с равни точки с третия Арсенал - по 17, и само на точка от лидера Манчестър Сити. Ливърпул е четвърти с 16 т.

Мърсисайдци имаха и други претенции към съдиите. В понеделник стана ясно, че Ливърпул ще обжалва червения картон на Къртис Джоунс. "Червените" доиграха срещата с девет души, след като и Диого Жота бе изгонен.