Дер Класикер предложи очакваното: Шоу и победа за Байерн

Дер Класикер предложи очакваното: Шоу и победа за Байерн Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен спечели с 3:2 Дер Класикер срещу Борусия Дортмунд на стадиона на съперника "Сигнал Идуна Парк".

Двубоят от седмия кръг на Бундеслигата предложи очаквания атрактивен футбол с много голове и с предсказуем победител - защото шампионът на Германия и Европа отново взе своето.

Борусия поведе чрез Марко Ройс в 45-ата минута, но още в добавеното време на първата част Дейвид Алаба изравни от фаул след заучено изпълнение.

През втората част Роберт Левандовски вкара с глава дежурния си гол за 2:1, а Лерой Сане направи преднината на Байерн комфортна, преди Ерлинг Хааланд да намали на 2:3.

Други два гола на Левандовски в мача бяха отменени с ВАР заради много тънки засади, но все пак баварците взеха трите точки и се откъснаха на първото място в класирането с 18 т., 2 над РБ Лайпциг.