Разбрах

Байерн стана световен шампион и повтори подвиг на Барселона

Байерн стана световен шампион и повтори подвиг на Барселона Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен стана световен клубен шампион за втори път в историята си след успех с 1:0 над мексиканския Тигрес във финала в Катар.

Баварският колос далеч не изигра най-силния си мач и се измъчи доста, но стигна до победата с попадение на малко очакван голмайстор - Бенжамен Павар.

В 59-ата минута французинът довкара една отбита топка и попадението в крайна сметка беше признато, макар че в началото беше отменено заради засада на Роберт Левандовски.

През първата част ВАР отмени гол на Йошуа Кимих, когато засада на Левандовски наистина имаше.

Фаворитът в срещата направи още няколко пропуска и не му беше лесно да пробие стабилната защита на Тигрес, но завоюва поредния си трофей след требъла през миналата година.

Така Байерн стана едва вторият тим, който успява да вземе 6 купи от 6 възможни в рамките на една година след Барселона през 2009-а.