Разбрах

Реал пребори Валенсия с автогол

На играчите на Реал не им беше лесно и в този мач, но след добро първо полувреме успяха да изковат победата Снимка: Getty Images

Реал Мадрид победи Валенсия с 2:0 на "Бернабеу" и взе успокоителни три точки в Ла Лига.

След добро първо полувреме "белите" поведоха, а към края на срещата подпечатаха успеха с втори гол, след като Валенсия не успя да се възползва от своите ситуации.

Така Реал вече е на пето място в класирането с 23 т., на 3 от временния лидер Севиля, който утре играе с Алавес.

Домакините започнаха силно мача и имаха и нужната доза късмет да открият в 8-ата минута благодарение на автогол. Дани Карвахал центрира отдясно и Даниел Вас подложи глава, за да прати топката в собствената си врата - 1:0.

Домакините можеха да удвоят преди почивката, но Нето спаси в случая, когато Гарет Бейл беше най-близо до гола.

В 53-ата минута Валенсия можеше да изравни, след като Санти Мина получи зад защитата, но стреля над вратата. Гостите създадоха още едно добро положение, но после и Реал пропусна да затвори мача.

Решаващият епизод беше в 83-ата минута, когато Бензема подаде на Лукас Васкес и той се разписа с левия крак, с което подсигури победата на Реал.