7 извода след Рома - Лацио

Рома спечели с 3:1 срещу вечния враг Лацио и постигна 71-вата си победа в римското дерби.

„Орлите" започнаха по-активно срещата и стигнаха до няколко корнера и мелета пред вратата на Олсен, но не се възползваха от силните първи 20 минути.

Постепенно символичните домакини изравниха играта и в края на първата част златната резерва и играч на мача Пелегрини вкара след тотална неразбория в "небесносинята" защита.

Началото на втората част беше спокойно, като „джалоросите" не оставяха празни пространства за атаките на момчетата на Симоне Индзаги.

Подарена топка от Фасио, даде възможност на Имобиле да изравни, но само 4 минути по-късно Саша Коларов показа, че е един от най-добрите изпълнители на статични положения в Серия "А".

В края на мача Фасио се реваншира за грешката при изравнителния гол на Лацио и отбеляза с глава трети гол във вратата на съперника.

Така Рома поднесе най-добрия подарък на легендата си Франческо Тоти, който преди няколко дни навърши 42 години.

Въпреки мудното начало на кампанията, Рома излезе на пето място във временното класиране, а градският им опонент е с една позиция и точка пред тях.

В следващия кръг „вълците" гостуват на Емполи, а Лацио приема коравия отбор на Фиорентина, воден от бившия им наставник Стефано Пиоли.

Вижте в галерията 7 извода след битката за Вечния град.