Разбрах

Ливърпул загуби и си направи реванша труден

С този удар Нейтън Редмънд можеше да вкара втория си гол в мача, но топката срещна гредата Снимка: Getty Images

Саутхемптън победи с 1:0 Ливърпул в първи полуфинален сблъсък за Купата на Лигата. "Светците" пропуснаха да ударят гостите с по-голям резултат и след минималната им победа финалистът ще се решава в реванша на "Енфийлд" на 25 януари.

Тази вечер и двата отбора заложиха на най-доброто в съставите си и влязоха в безкомпромисна битка, от която домакините излязоха заслужен победител.

В 19-ата минута Саутхемптън стигна до първото си чисто положение. Нейтън Редмънд се озова сам срещу Кариус, но вратарят на Ливърпул спаси удара му отблизо. Само минута по-късно отново Редмънд беше изведен зад защитата и този път не сбърка с удар покрай вратаря - 1:0.

Малко преди края на полувремето главният герой в мача Редмънд за пореден път беше на изстрелна позиция, но добрата намеса на Кариус и този път беше решаваща.

След почивката по-чистите положения отново бяха за Саутхемптън. В 83-ата минута влезлият като резерва Шейн Лонг подаде на Редмънд, който копна топката над Кариус, но тя срещна гредата и беше изчистена. Нов гол не падна и така след две седмици Ливърпул ще гони обрат на свой терен, за да стигне до финала.

В другия двубой от полуфиналите в турнира Манчестър Юнайтед победи Хъл Сити с 2:0 снощи и е почти сигурен финалист.