Франция разплака Португалия и Роналдо при дузпите

Франция разплака Португалия и Роналдо при дузпите Снимка: Getty Images

Франция отстрани Португалия след изпълнение на дузпи и се класира за полуфиналите на Европейското първенство.

След скучно нулево равенство през 120-те минути, "петлите" се наложиха с 5:3 при дузпите, в които единственият пропуск беше дело на Жоао Феликс.

Този път португалският вратар Диого Коща не успя да спаси нито веднъж от 11-те метра, а за суперзвездата Кристиано Роналдо последните еврофинали в кариерата приключват с разочарование.

За Франция пък предстои полуфинал срещу Испания.

Срещата започна с малко по-активни действия на португалците и Бруно Фернандеш отправи опасен удар отдалеч.

После Тео Ернандес стреля опасно от дистанция към другата врата и предизвика спасяване от Диого Коща.

През второто полувреме положенията бяха повече.

Някъде между 60-ата и 70-ата минута и двамата вратари трябваше да се проявяват. Менян спаси два поредни удара на Фернандеш и на Витиня.

После ситуации се откриха пред французите, но Рандал Коло Муани и Едуардо Камавинга не ги реализираха.

Играта отново стана по-предпазлива и нулевото равенство беше най-логичният завършек след 90-те минути.

В началото на продълженията Кристиано Роналдо стреля много неточно от пеналта след пас на Консейсао.

На почивката между двете продължения Килиан Мбапе беше изваден от игра, след като беше получил удар в главата по-рано. Другият капитан Роналдо остана на терена, макар че силите му бяха на привършване.

При финалните дузпи Кристиано си свърши работата и отбеляза. Всъщност при първите си изпълнения и двата тима бяха безгрешни.

Но третият изпълнител за Португалия Жоао Феликс прояви неувереност и уцели гредата.

Това се оказа и фаталният пропуск, тъй като французите бяха перфектни, а заключителният удар нанесе Тео Ернандес.