Провал и в Подгорица! С човек повече България рухна, Десподов пропусна дузпа

Провал и в Подгорица! С човек повече България рухна, Десподов пропусна дузпа Снимка: Startphoto.bg

Българският национален отбор записа още един тежък провал и загуби с 1:2 евроквалификацията с Черна гора след истински трилър в Подгорица.

Гол в 97-ата минута донесе успеха на домакините, а България не се възползва от това, че игра с човек повече още от 60-ата минута.

Кирил Десподов пък пропусна дузпа.

България стартира внимателно и подредено мача, а бавното темпо на игра улесни нашите.

Даже първото добро положение беше създадено именно от гостите в 19-ата минута.

Тогава Кирил Десподов изведе много технично с пета Лукас Петков, който сам срещу Миятович стреля в тялото на вратаря.

В края на първата част обаче Черна гора се вдигна на щурм и стигна до откриване на резултата.

Първо Бакич беше изведен зад защитата, но Иван Дюлгеров отлично излезе и блокира удара му.

В добавеното време се стигна до центриране от корнер, Вуячич стреля с глава, а Дюлгеров отново спаси. Капитанът Стефан Савич обаче стреля мигновено при добавката и преодоля нашия вратар за 1:0.

Мачът живна след час игра, когато резервата Спас Делев спечели дузпа за България след подаване на Десподов.

Ситуацията доведе и до втори жълт картон за Вуячич и така нашите играха с човек повече до края.

От бялата точка обаче капитанът Десподов стреля немощно и бившият вратар на Левски Милан Миятович спаси удара му.

Снимка: Startphoto.bg

Последва още един пропуск на Лукас Петков, но все пак България се възползва от численото си предимство и изравни в 79-ата минута.

Тогава Делев стреля в гредата, а друга резерва - Преслав Боруков - беше точен на празна врата и отбеляза първия си гол с националната фланелка.

Черногорците реагираха като ужилени и тръгнаха да търсят втори гол, като критичната ситуация за "трикольорите" дойде в 86-ата минута. Тогава отново увиснахме след корнер и Лончар стреля с глава, но в гредата.

После България наложи финален натиск и отправи поредица от удари към Миятович. Повечето обаче бяха неточни, а и вратарят си свърши работата.

До фаталната ситуация се стигна в седмата минута от добавеното време.

След центриране отляво Стефан Йоветич отклони топката към далечната греда, помогна му и гредата, за да донесе победата на домакините с 2:1.

Така тимът на Младен Кръстаич остава без победа и на последно място в таблицата след пет мача от квалификациите.

На дъното сме с 2 т., колкото има и Литва, но с по-добра голова разлика.

Начело на група "G" е Унгария с 10 т., следвана от Черна гора с 8.