Разбрах

Добър мач не спаси България от антирекорда. Сърбите се класират за Евро 2024

Добър мач не спаси България от антирекорда. Сърбите се класират за Евро 2024 Снимка: start-photo.bg

България изигра втори пореден силен мач под ръководството на Илиан Илиев.

След като изпусна победата срещу Унгария в края преди няколко дни, националите ни стигнаха до същия резултат - 2:2, в гостуването си на Сърбия в последния мач от квалификациите за Евро 2024.

Равенството не коства класирането на сърбите на форума, тъй като Унгария обърна Черна гора за успех с 2:1 и "плавите" останаха на втората позиция. Така Сърбия се завръща на европейско първенство за първи път от 24 години насам.

Въпреки че всеки фен на националния отбор може да остане доволен както от играта, така и от резултата срещу един отбор на Сърбия, който беше готов на всичко да се бори за класирането си, България записа срамен антирекорд.

За първи път в историята си националите ни остават без победа в групова фаза на европейски квалификации. България приключи с четири равенства и четири загуби в тези квалификации, оставайки на последното място в нашата група G.

Иначе, сърбите бяха по-добрият отбор на терена, но играчите на Илиан Илиев се възползваха от възможностите, които получиха.

Велкович откри резултата в 16-ата минута след разбъркване при изпълнение на корнер.

Малко по-късно Кирил Десподов стреля опасно, но ударът му рикошира в горната, след което и в страничната греда, но не пожела да влезе в мрежата.

България изравни в 59-ата минута. Георги Русев вкара дебютния си гол с националната фланелка с хубав удар по диагонала.

10 минути по-късно Десподов даде аванс на националите ни след бърза контра. Капитанът тръгна от халфовата линия, изпревари двама бранители на Сърбия и преодоля вратаря - 2:1.

Силите на "лъвовете" обаче не издържаха да запазим победата. Осем минути преди края Бабич изравни след ново центриране от корнер.