Първа точка за Балъков, но антирекорд за България

Първа точка за Балъков, но антирекорд за България Снимка: LAP.bg

Красимир Балъков сложи край на негативната си серия от четири поредни загуби като национален селекционер и спечели първа точка начело на България след нулево равенство в гостуването на Черна гора.

Точката бе първа за Балъков, но с нея „трикольорите“ записаха антирекорд от шест поредни мача без победа в евроквалификации и на европейски първенства.

Българите натиснаха в началото и създадоха някои добри положения пред вратата на домакините, но така и не стигнахме до гол. Вратарят Петкович отрази с крак най-опасния удар, отправен от Галин Иванов още в седмата минута.

В самия край на двубоя пък Черна гора можеше да вземе пълния актив от трите точки, но при едно разбъркване в наказателното ни поле Пламен Илиев успя да изчисти също с крак.

Минута преди края на редовното време Георги Костадинов пък можеше да се превърне в герой за България. След едно центриране от фаул топката стигна до него, но той не успя да стреля добре и ударът му бе блокиран.

След двубоя България остана на последното място в група А с актив от три точки, колкото има и Черна гора, но ние сме с по-лоша голова разлика.

Междувременно, Чехия постигна изненадваща победа с 2:1 над Англия у дома, въпреки че изоставаше още в петата минута след точно изпълнена дузпа от Хари Кейн.

Само четири минути по-късно Якуб Брабец изравни, а победното попадение бе отбелязано от Зденек Ондрашек в самия край на двубоя.

По този начин Чехия излезе начело в нашата група с актив от 15 точки, но от седем мача. Англия има 12, но от шест.