Реал се събуди от 80-минутен кошмар и прекърши вдъхновения Челси

Реал се събуди от 80-минутен кошмар и прекърши вдъхновения Челси Снимка: Getty Images

Реал Мадрид възкръсна в епичен четвъртфинален реванш от Шампионската лига и отстрани Челси на "Сантяго Бернабеу" след загуба с 2:3 след продължения.

Мачът се развиваше кошмарно за Реал, който до 80-ата минута изоставаше с 0:3 и беше пред отпадане, макар че беше спечелил с 3:1 първата среща.

"Белите" обаче отбелязаха попадение, което вкара срещата в продължения и там капитанът Карим Бензема за пореден път стана герой, за да класира отбора си за полуфиналите.

Гостите поведоха с ранен гол, който постави Реал под напрежение. В 15-ата минута при отлична комбинация Тимо Вернер продължи към Мейсън Маунт, който прати топката в мрежата и изведе Челси напред.

Тимът на Томас Тухел се чувстваше все по-добре на "Бернабеу" и 6 минути след подновяването на играта Антонио Рюдигер удвои с глава и изравни общия резултат.

Попадението на бранителя дойде след малко спорен ъглов удар. Голямата драма обаче тепърва предстоеше.

Маркос Алонсо покачи на 3:0 със страхотен удар от въздуха с десния крак, но радостта на Челси се оказа напразна - ВАР отмени гола, тъй като топката се беше ударила в ръката на испанеца преди шута му.

"Сините" продължиха да доминират и в 75-ата минута Тимо Вернер ознаменува добрата си игра с гол за 3:0, след като направих за смях няколко бранители на Реал, а накрая му помогна и рикошет в Тибо Куртоа.

Реал намери сили да отговори след гениален проблясък на Лука Модрич, който намери с външен фалц резервата Родриго и той с едно докосване засече за 1:3. Така само 5 минути след гола на Вернер домакините се върнаха в двубоя.

До края на редовното време Пулишич пропусна две сериозни положения за Челси и срещата влезе в продължения.

Там гостите допуснаха най-сериозната си грешка в отбрана и бяха наказани.

Тиаго Силва сгреши една топка, Камавинга намери Винисиус отляво и бразилецът центрира елегантно към Карим Бензема в пеналта, а французинът нямаше как да сбърка с глава от такава позиция - 2:3.

Във второто продължение Челси стигна до още няколко опасни положения в опита си да докара сблъсъка до дузпи. Крутоа обаче направи спасяване срещу Хаким Зиеш, а останалите изстрели не намериха очертанията на вратата му.

Така носителят на трофея от миналия сезон напуска надпреварата.