ПСЖ смаза Лайпциг и за пръв път е на финал в Шампионската лига

ПСЖ смаза Лайпциг и за пръв път е на финал в Шампионската лига Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен е първият финалист в тазгодишната Шампионска лига.

Френският шампион отнесе с 3:0 РБ Лайпциг и очаква Байерн Мюнхен или Лион на финала тази неделя.

ПСЖ оправда ролята си на фаворит в сблъсъка и надигра противника тотално.

Още в началото Неймар удари греда, а в 13-ата минута спечели пряк свободен удар, от който резултатът беше открит. Анхел ди Мария центрира отлично и Маркиньос с глава в далечния ъгъл вкара за 1:0.

После Неймар удари още една греда, но в 42-ата минута асистира за второто попадение в мача.

Вратарят на Лайпциг Гулаши сгреши едно подаване и при контраатаката Неймар отклони триково към Ди Мария, който отблизо не сгреши за 2:0.

Още един пропуск на Неймар попречи на ПСЖ да убие интригата още до почивката.

В 56-ата минута Хуан Бернат покачи на 3:0 с глава, макар че голът беше оспорван от Лайпциг и ВАР се намеси, за да разгледа дали е имало засада при центрирането.

За този гол най-добрият на терена Ди Мария записа втората си асистенция.

В следващите минути и двата тима направиха пропуски, но вече нямаше съмнение в крайния победител.

Пари Сен Жермен стига финал в Шампионската лига за пръв път в своята история точно на 50-ата година от основаването си.