Лайпциг отмъсти на ПСЖ и усложни ситуацията на Тухел

Лайпциг отмъсти на ПСЖ и усложни ситуацията на Тухел Снимка: Getty Images

РБ Лайпциг победи Пари Сен Жермен с 2:1 у дома след пълен обрат в срещата от група H на Шампионската лига.

Така германският отбор си отмъсти за загубения полуфинал от надпреварата само преди 78 дни. Френският шампион и финалист от миналото издание на турнира записа втора загуба в групата и класирането в елиминациите вече е под сериозна въпросителна.

ПСЖ започна по-добре мача и Анхел ди Мария откри още в 6-ата минута.

В 15-ата минута аржентинецът пропусна да удвои от дузпа, след като шутът му беше спасен от вратаря Гулаши.

В края на първото полувреме РБ Лайпциг изравни с точен удар на Кристофър Нкунку. В 57-ата минута обратът беше факт, след като Форсберг реализира от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Преснел Кимпембе.

ПСЖ, който беше без звездите си Килиан Мбапе и Неймар, завърши мача с двама души по-малко заради втори жълти картони на Идриса Гай и Кимпембе.

В класирането Манчестър Юнайтед и Лайпциг имат по 6 т., а ПСЖ и Истанбул Башакшехир са с по 3.