Арсенал беше притиснат до стената, но запази надежди за финал

Арсенал беше притиснат до стената, но запази надежди за финал Снимка: Getty Images

Арсенал загуби с 1:2 гостуването на Виляреал в първи мач между двата отбора от полуфиналите на Лига Европа.

"Артилеристите" не играха никак добре и до 73-тата минута ситуацията им изглеждаше отчайваща, тъй като губеха с 0:2 и бяха с човек по-малко.

Те обаче стигнаха до важен гол на чужд терен, който прави реванша доста непредсказуем.

Тригерос откри за домакините още в 5-ата минута, а в 29-ата Раул Албиол засече отблизо на далечната греда след корнер и резултатът стана 2:0.

Малко по-късно Никола Пепе се откъсна зад защитата и беше препънат, а Арсенал получи дузпа, но ВАР сигнализира, че нападателят си е спрял топката с ръка и отмени наказателния удар.

В началото на втората част реферът спести втори жълт картон на Дани Себайос, но испанецът все пак беше изгонен в 57-ата минута и Арсенал трябваше да гони обрат с 10 души.

20 минути преди края Букайо Сака хитро си спечели дузпа, възползвайки се от лекомислено посягане на Тригерос, и Никола Пепе намали на 1:2 от 11-те метра.

В 80-ата минута пък Етиен Капу едновременно се самоконтузи и беше изгонен с втори жълт картон за безумно влизане.

Така и двата тима доиграха в намален състав и не поеха много рискове, за да оставят развръзката за реванша в Лондон на 6 май.