Сърбия поднесе изненадата на Евроволей 2011

Волейболистите на Сърбия, които по време на подготвителния период записаха три загуби от България, поднесоха най-голямата изненада на европейското първенство в Австрия и Чехия. На полуфиналите на шампионата във Виена тази вечер „плавите" биха с 3:2 Русия, определян като фаворит №1 за титлата.

И в този двубой, както преди два дни срещу България, Сборная започна с гейм пасив. Последва обаче обрат до 2:1, а четвъртия гейм се превърна в истинска битка спечелена от Сърбия с 33:31. В тайбрека „плавите" отново показаха по-здрава психика и след 15:13 пратиха руснаците в битка за бронза.

Така тимът на Владимир Алекно ще продължи да бъде без златен медал от континентално първенство. Последният такъв е спечелен през 1991 г.

Най-полезен за победителите бе звездата Иван Милкович с 28 точки, а Никола Ковачевич реализира 17 точки за ценния успех. За Сборная Максим Михайлов и Тарас Хтей завършиха съответно с 25 и 18 точки, но и това се оказа недостатъчно.

Съперник на Русия в спора за бронза ще бъде Полша. В по-ранния полуфинал поляците отстъпиха с 0:3 на Италия. За „скуадра адзура" това е първи финал от 2005 г. насам.

Финалът на Евроволей 2011 е утре от 19,00 ч. българско време. От 16,00 ч. пък е мачът за третото място.