Сити изпревари Арсенал, а Тевес застигна Бербатов

Манчестър Сити продължи перфектния си финален щурм на своя сезон, след като се наложи с 3:0 над съперника си във финала за Купата на Англия Стоук Сити в отложен мач от предпоследния кръг във Висшата лига.

С новите три точки "гражданите" изпревариха Арсенал в подреждането и кръг преди края са вече трети с 68 точки. "Артилеристите" остават четвърти с една по-малко след изненадващата загуба от Астън Вила през уикенда.

Особено важно е на кои позиции ще завършат двата тима в крайното класиране, тъй като третото място позволява на директна промоция в групите на Шампионската лига, докато четвъртото праща съответния тим да играе квалификационен кръг.

Другата голяма новина от "Ийстлендс" е, че Карлос Тевес реализира две от попаденията, което означава, че се изравнява на върха в листата на голмайсторите с нашия Димитър Бербатов. До момента двамата са вкарали общо 20 гола.

Тевес откри за "небесно-сините" след по-малко от четвърт час игра след прекрасен рейд в наказателното поле и прецизен фалцов удар в горния десен ъгъл.

Джолиън Лескът покачи в 53-ата, изпреварвайки стража на "грънчарите" при едно центриране от свободен удар на Адам Джонсън.

В 65-ата минута Тевес вдигна феновете на Сити на крака след ювелирно изпълнение на пряк свободен удар от над 30 метра, с което даде сериозна заявка, че ще се бори с Бербатов докрай за голмайсторския приз.

В последния кръг Манчестър Сити гостува на Болтън, докато Манчестър Юнайтед приема Блекпул. Арсенал, който все още има шансове да завърши трети, ще срещне Фулъм на "Крейвън Котидж".