Новак в "А" група отмъкна две точки на ЦСКА

Бразилецът Жуниор Мораес, който пропусна дузпа при резултат 2:2, бе големият грешник за ЦСКА Снимка: Sport1.bg
Димитър Пенев си обясни разочароващия резултат с отпускане у своите футболисти след победата в дербито с Левски в миналия кръг Снимка: Getty Images

Ботев (Враца) и ЦСКА завършиха 2:2 в драматичен мач от ХII кръг на „А" група пред 8000 зрители.

Домакините поведоха в резултата чрез Иван Коконов, но до почивката допуснаха пълен обрат, след като си отбелязаха нелеп автогол.

Малко след подновявянето на играта след почивката Ботев изравни резултата чрез нападателя Бранимир Костадинов, който доскоро бе считан за една от големите надежди на българския футбол.

Врачани изстардаха точката, като в герой се превърна вратарят Веселин Цветковски, който спаси много голови положения на гостите, а в 75-ата минута отрази и дузпа, изпълнена от бразилеца Жуниор Мораес.

След днешното равенство ЦСКА изостава на две точки от лидера Лудогорец, който вчера победи с 4:0 Локомотив (София).

Старши треньорът на „червените" Димитър Пенев си обясни разочароващия резултат във Враца с отпускане у своите играчи след победата в дербито с Левски в миналия кръг.

„Смятам, че този мач толкова много сериозно знаехме треньорите, че ще има едно обмисляне на нашите футболисти - негативно. Повечето от тях не са участвали срещу този отбор. Аз лично много пъти оценях, че този отбор от десетки години е играл амбициозно, и мисля, че ние самите сме виновни. Нашите футболисти трябваше да играят по-съсредоточено още през първото полувреме. Теренът беше тежък, а, знаете, че нашите футболисти са по-технични.

Жалко, шансът беше на наша страна, пропуснахме дузпа. Смятам, че има какво още от нашия състав да се иска. Видяхте, че пуснахме млади футболисти, на които ще разчитаме. Сериозни мерки ще вземем по отношение на тази игра", сподели в типичния си стил Стратега.

Колегата му от Ботев Пламен Николов бе много щастлив от постигнатото реми срещу столичния гранд.

„Днес като си говорихме с момчетата, аз им казах, че трябва да повярват в собствените си сили. ЦСКА е добър отбор, но не трябва да се плашат от името му. Искам да поздравя нашите футболисти за духа, себераздаването, желанието за игра, както и да благодаря на публиката за всеотдайната подкрепа. Щастливи се, че взехме точка срещу един от водещите отбори в България", заяви бившият вратар на Левски и националния отбор.