Три точки за Сити на старта

Манчестър Сити стартира с победа защитата на титлата си във Висшата лига, след като спечели с 2:0 срещу Нюкасъл. Двата гола вкараха Давид Силва в 39 минута и Серхио Агуеро в последната минута на мача.

Нюкасъл не успя да притесни кой знае колко шампионите и малко преди почивката Силва отбеляза, след като получи брилянтен пас с пета от Един Джеко. Агуеро влезе като резерва в 84 минута, но се ориентира много бързо и няколко минути по-късно вкара втория гол за гостите, след като вратарят на Нюкасъл Тим Крул отби първия му удар. Крул се представи отлично, тъй като успя да отбие опасен удар на Джеко и да спре пробив на Самир Насри.

Някасъл имаше два шанса за гол, които обаче не бяха реализирани от Пол Дъмет и влезлия като резерва нападател Айосе Перес.