"Шумните съседи" спукаха тъпанчетата на "червените дяволчета" от бой

Да, толкова топки, колкото показва Един Джеко с пръсти, са напълнили мрежата на Манчестър Юнайтед Снимка: Getty Images

Невиждано и нечувано за няколко поколения футболни фенове унижение претърпя английският шампион Манчестър Юнайтед на своя "Олд Трафорд" от Манчестър Сити. "Червените дяволи" бяха спукани от бой от "небесно-сините" с 1:6 в дербито на града и вече изостават на 5 точки от тях.

Юнайтед не бе допускал толкова много попадения на "Театъра на мечтите" от далечната 1930 г., когато по време на най-лошия си старт на сезона в Англия (губи първите 12 мача) пада от Хъдърсфийлд с 0:6 и от Нюкасъл с 4:7.

Всичко започна в 22-ата минута, когато при реално първата си сносна атака гостите откриха резултата след премерен изстрел на Марио Балотели извън наказателното поле в долния ляв ъгъл на Де Хеа.

Веднага след попадението скандалният нападател показа фланелка, на която пишеше "Why always me?" (Защо винаги аз?), след което получи официално предупреждение.

Ключов момент бе този в началото на второто полувреме, когато Джони Еванс фаулира откъсващия се Балотели сам срещу вратаря, за което получи директен червен картон.

Отново лошото момче на Сити се озова в прегръдките на своите съотборници в 60-ата минута, засичайки на празна врата отблизо при центриране на Милнър.

Девет по-късно всичко вече бе ясно, като Серхио Агуеро вкара идентичен гол след асистенция на Мика Ричардс.

Дарън Флетчър вкара все пак гол и за домакините в 81-ата минута, отправяйки красив фалцов удар в горния ляв ъгъл на Харт.

Истинска вихрушка от голове се изви над вече полупразния в последните минути на срещата "Олд Трафорд", като резервата в този мач Един Джеко на два пъти и Давид Силва довършиха съперника, за да хвърлят в екстаз "синята" част на Манчестър и в покруса "червената".

Арсенал постигна важна домакинска победа с 3:1 срещу Стоук Сити на "Емиратс" в друг двубой, който се игра по същото време.

Жервиньо вдигна трибуните на крака в 27-ата минута с хубав плътен изстрел в пеналта, но седем по-късно Питър Крауч изравни на празна врата след пас на Уолтърс с глава.

Робин ван Перси се превърна в коза на Венгер за победата на "артилеристите", разписвайки се в 73-ата и 82-ата минута.

Същият резултат се получи и на "Крейвън Котидж", където Евертън сломи съпротивата на Фулъм с късни голове на Саа.