Манчестър Юнайтед разби с 4:0 Уигън

Отборът на сър Алекс Фъргюсън навлезе ударно в последната третина на първенството на английската Висша лига с победа с 4:0 като гост на Уигън.

Голмайсторът на "червените дяволи" Димитър Бербатов бе оставен на пейката с оглед предстоящото гостуване на Челси в сряда в отложен мач.

Заменилият го като титуляр мексикански нападател Хавиер Ернандес се представи като достоен заместник, отбелязвайки два гола.

Все пак българинът влезе на мястото на Чичарито в 76-ата минута и се отчете с асистенция към партньора си в атаката Уейн Рууни.

Въпреки добрата си игра в началото на срещата Уигън продължават да не са спечелили нито точка срещу този съперник във Висшата лига.

Наставникът на домакините Роберто Мартинес не бе доволен от съдийството на Марк Клатенбърг заради това, че не е изгонил през първото полувреме Рууни за удар с лакът в лицето на Джеймс Маккарти.

"Ако това го беше направил мой играч, нямаше да доиграе мача", заяви мениджърът на Уигън.

Сър Алекс Фъргюсън обаче бе на противоположното мнение.

"Видях ясно ситуацията. Не мисля, че се е случило нищо особено. Тъй като е замесен Уейн Рууни обаче очаквам медийна кампания през седмицата да бъде обесен или поне усмъртен на електрическия стол", каза шотландецът.