ЦСКА взе своето в Монтана

"Червените" победиха лесно край Огоста Снимка: Sport1.bg
"Червените" победиха лесно край Огоста

ЦСКА ще запази третото си място в "А" футболна група след успеха с 3:1 като гост на Монтана в среща от 26-ия кръг на родното първенство. С два гола за успеха на "червените" се отчете грешникът от вечното дерби Спас Делев, а веднъж се разписа влезлият като резерва Мартин Камбуров.

В 14-та минута Спас Делев бе изведен след пас с глава на защитника на домакините Антон Личков и от 5-6 метра откри резултата.

В 25-та минута Делев вкара второто си попадение в мача. Платини го изведе с дълъг пас сам срещу вратаря, Делев бутна веднъж топката с глава и след това с прехвърлящ изстрел вкара ефектен втори гол.

В 51-та минута Апостол Попов си вкара автогол след премерен изстрел с глава и намали резултата на 1:2 за ЦСКА. Това бе поредна грешка на Попов в тази среща.

В 89-та минута гостите от София стигнаха до трети гол. Мартин Камбуров бе изведен сам срещу вратаря, почти бе застигнат от бранителите на домакините, но все пак успя да стреля и да подпечата победата на своя отбор.