Левски се добра до равенство с лидера в Румъния

Владимир Гаджев вкара за 2:2 от дузпа срещу Оцелул (Галац) Снимка: Sportal.bg
Владимир Гаджев вкара за 2:2 от дузпа срещу Оцелул (Галац)

Отборът на Левски направи 2:2 с лидера в румънското първенство Оцелул в последната си контрола в Агия Напа, Кипър.

Така на "сините" им остана само една проверка преди голямото дерби на българския футбол с ЦСКА идната седмица - с втородивизионния Чавдар (Етрополе) в неделя.

Любопитен факт е, че всички четири попадения паднаха при статични положения. Главният съдия Костас Кирякос даде три дузпи, две от които за българския тим, а единият гол за Оцелул бе от пряк свободен удар.

Първият наказателен удар бе в полза на северните ни съседи в 17-ата минута за нарушение на Гаджев в наказателното поле. Точен от бялата точка бе Каталин Йорга.

Десет по-късно Дембеле нахлу в пенала на румънците и бе подсечен, след което реализира дузпата.

В 65-ата минута Пена опъна мрежата зад Митрев от свободен удар, а пет минути преди последния съдийски сигнал отново най-тежкото нарушение във футбола бе свирено, а Гаджев оформи крайното 2:2.