Параноята във футбола ни е в повече

Играчите на Локомотив (Мездра) заслужено се радваха на спечелената точка Снимка: sportni.bg
Играчите на Локомотив (Мездра) заслужено се радваха на спечелената точка

Българският футбол и без това е твърде слаб, та му липсва само и бликащата отвсякъде параноя. Преди и по време на мача Локомотив (Мездра) - Левски, завършил 1:1, знайни и незнайни разбирачи се изредиха убедено и компетентно да твърдят, че той е уговорен и няма как да завърши другояче, освен с победа на Левски.

Най-популярният резултат, естествено, беше 3:1, защото така завършиха две от досегашните три срещи на двата отбора. И в двата случая "железничарите" повеждаха през първото полувреме, за да ги обърне след това Левски до 3:1.

Когато и този път отборът от Мездра откри още в 10-ата минута, стана "ясно", че сценарият се потвърждава. След края на първото полувреме, който дойде при същия резултат, напук на логиката увереността в уговорката нарастна!

О, чудо! Букмейкърите не са спрели залаганията на този мач - време е за лесни пари!

Да, ама не! 1:1 и дотам - напук на параноята срещата си се игра и в края на мача Левски отчаяно нападаше, а домакините отчаяно се бранеха да запазят равенството.

Въпреки всичко търсенето на конспирация не спря дотам - според неспокойните умове щабът и футболистите на Левски приели загубата на жизненоважните две точки твърде спокойно... Пак трябва да има нещо! Какво ли е то?

Изникна и версията, че Левски помага на Локо (Мездра) да не изпадне с риск да загуби участието си в Европа! Как можело Йовов и Телкийски да не са в групата, а преотстъпените от "сините" играчи Иса, Киров, Табаков и Балджийски да имат право да играят срещу клуба-собственик!

Вариантът сега е, че Левски със сигурност ще навакса изоставането от още по-слабия ЦСКА, на когото предстоят мачове с водача Литекс и с третия конкурент за третото място Славия.

Дали това е така, не е сигурно, както не е сигурно и че ако се случи именно по този начин, Левски нарочно е помогнал на така наречения свой "сателит" от Мездра.

Сигурното е само, че параноята във футбола ни е в повече и че запалянковци и колеги-журналисти почти не отстъпват на президенти, треньори и футболисти в приноса за смешната картина по родните терени.