Левандовски е толкова добър този сезон, че може да подобри рекорд на Роналдо

Левандовски е толкова добър този сезон, че може да подобри рекорд на Роналдо Снимка: Getty Images

Роберт Левандовски вече се радва на фантастичен сезон и на най-добрите статистики в кариерата си, но има шанс да подобри рекорда на Кристиано Роналдо в Шампионската лига, след като Байерн Мюнхен отстрани Челси на осминафиналите.

31-годишният полски нападател бе звездата на вечерта, след като се разписа на два пъти и даде две асистенции за победата на баварците с 4:1 над "сините" и след общ резултат от 7:1 германците се класираха за четвъртфиналите на турнира.

Там Байерн ще се изправи срещу Барселона. Сблъсъкът е на 14 август в Лисабон и ще бъде в един мач.

Но да се върнем на Левандовски. Нападателят на Байерн вкара вече 13 гола в Шампионската лига този сезон и се оглежда за рекорда на Роналдо от 17, който португалецът постигна през сезон 2013/14 с фланелката на Реал Мадрид.

Левандовски обяви, че не се стреми към рекорда на Кристиано, но ако Байерн стигне до мача за трофея, това са още три двубоя, в които нападателят на Байерн ще има шанс да подобри постижението му.

Това е най-добрият сезон в кариерата на Левандовкси, който има вече 53 гола в 44 мача във всички състезания за Байерн. За негово съжаление, точно когато беше сред фаворитите, от France Football обявиха, че няма да връчват "Златната топка" за 2020 година.

Междувременно, Левандовски се изкачи на четвъртото място във вечната ранглиста на голмайсторите в Шампионската лига, като вече има 66 в турнира. Водач и в тази класация е Роналдо със 130 попадения, а втори зад него е Лионел Меси със 115. Трети е легендата на Реал Мадрид Раул със 71. Плътно зад Лева е Карим Бензема с 65.