Разбрах

Драма в 120-ата минута донесе първи трофей на Индзаги с Интер

Драма в 120-ата минута донесе първи трофей на Индзаги с Интер Снимка: Getty Images

Интер спечели Суперкупата на Италия след драматична победа с 2:1 над Ювентус в 120-минутна битка на "Джузепе Меаца".

Алексис Санчес се превърна в големия герой за "нерадзурите" с победния си гол в първата минута от добавеното време на продълженията.

След 1:1 в редовното време, по всичко изглеждаше, че двата тима са съгласни да решат съдбата на трофея с дузпи.

Но секунди преди последния съдийски сигнал Алекс Сандро сбърка при едно изчистване и реши да сваля топката с гърди към Киелини.

Матео Дармиан я отклони към друга от резервите, Санчес, който показа хищническия си инстинкт и бързо завърши покрай Перин за 2:1.

Преди това Ювентус откри в 25-ата минута, когато Мората успя да запази една топка в очертанията и да центрира, а Уестън Маккени се разписа с глава.

10 минути по-късно Интер получи дузпа, след като Един Джеко беше изритан от Де Шилио.

Лаутаро Мартинес изравни от бялата точка.

През втората част и двата тима имаха добри положения, но не ги използваха и срещата влезе в продължения.

Там Алексис Санчес пропусна от чиста позиция с глава в 96-ата минута, но после стана герой за своите.

Така Интер спечели първи трофей под ръководството на Симоне Индзаги.

Треньорът взима за трети път тази купа, но миналите два бяха през периода му в Лацио.