6 извода след Лацио - Милан 1:1

Лацио и Милан завършиха 1:1 в един доста слаб мач на „Олимпико” в Рим. Благодарение на ремито, „орлите” запазиха важното четвърто място във временното класиране на Серия А.

Домакините започнаха по-добре на мокрия и тежък терен в Рим и през първите 15 минути бяха по-активният отбор, стигайки до две мелета пред Донарума и няколко корнера. Удари на Ачерби и Бадел минаха встрани от вратата на младия вратар на гостите.

Милан се съвзе и отговори с изстрел на Чалханоглу в гредата. В 29-ата минута гол на Сергей Милинкович-Савич беше правилно отменен заради засада. Три минути преди края на полувремето Чиро Имобиле изпусна най-чистото положение за "небесносините", като негов удар от 5-6 метра беше спасен блестящо от Донарума. Малко по-късно удар на Пароло облиза дясната греда на миланската врата.

Отново домакините бяха по-активни през втората част.

Удар на Пароло със задна ножица премина близо до вратата на Донарума. В 70-тата минута вратарят на гостите направи спасяването на мача, избивайки удар с глава на Уолъс.

Осем минути по-късно Кеси шутира отдалеч, топката излизаше в аут, но рикошира в ръката на Уолъс и влетя в мрежата на Стракоша. Голът за Милан активизира домакините и лациалите стигнаха до няколко корнера, като Чиро Имобиле и Ачерби претендираха за дузпи.

В първата минута от даденото продължение, влезлият като смяна аржентинец Хоаким Кореа шутира от границата на наказателното поле и матира прекрасно игралия в мача Донарума.

В следващия кръг Лацио гостува на аутсайдера Киево, а Милан е домакин на „Сан Сиро” на добре играещия отбор на Парма.

Вижте в галерията 6 извода след неделното дерби на "Олимпико".