Барса извади късмет срещу предпоследния

Барселона спечели по щастлив начин.

Барселона увеличи преднината си на върха в класирането на Ла Лига на 4 точки пред втория Атлетико след щастлива победа с 3:2 при гостуването си на предпоследния Райо Валекано в мач от 11-ия кръг.

"Пчеличките" водеха с 2:1 до 87-ата минута, но късни попадения на Усман Дембеле (87) и Луис Суарес (90) зарадваха феновете на "лос кулес".

Преди това Суарес беше открил резултата в 11-ата минута, но силната игра на Райо им донесе попадения в 35-ата чрез Хосе Посо и в 57-ата чрез Алваро.

Като цяло лидерите изиграха доста слаб мач и не заслужаваха успеха с оглед на показаното. С победата Барса се откъсна на цели четири точки пред Атлетико Мадрид и на седем пред Реал Мадрид.

По-рано през деня Атлетико стигна само до 1:1 при гостуването си на Леганес.