Барса подчини Валенсия в мач с безброй голове и картони

Барселона победи Валенсия в мач на "Камп Ноу" с безброй голове и картони. Каталунците се наложиха с 4:2 в срещата от 28-ия кръг на Примера дивисион, в която бяха показани 7 жълти и един червен картон.

По този начин футболистите на Луис Енрике събраха 63 точки и се доближиха само на 2 от лидера Реал Мадрид.

Още от самото начало на срещата Барселона натисна своя противник, но гол не падна. Гостите от Валенсия показаха зъби в 29-та минута, когато Мангала откри резултата.

Шест минути по-късно Луис Суарес изравни, а в 43-та Барселона поведе след гол от дузпа на Лионел Меси. За нарушението Мангала получи втори жълт картон и остави Валенсия в намален състав.

Въпреки това в последната минута на тази първа част юношата на Барселона Ел Хадиди направи 2:2.

Втората част премина изцяло под контрола на домакините. В 53-та минута Лео Меси се разписа за 3:2, а минута преди края на двубоя Андре Гомеш затвърди успеха на Барселона с четвърти гол.