Реал Мадрид наниза 10 на 9 от Райо Валекано

Реал Мадрид съсипа с 10:2 Райо Валекано, въпреки че изоставаше в резултата след четвърт час игра. Този път Гарет Бейл открадна шоуто - уелсецът отбеляза четири от попаденията, а Кристиано Роналдо се разписа само два пъти.

Кралския клуб поведе след 120 секунди с гол на Данило. Символичните гости не се предадоха и стигнаха до бърз обрат благодарение на Антонио Амая и Хосабед Санчес.

Още в 14-ата минута обаче бранителят на Райо Валекано Роберто Тригеро влезе остро в краката на Тони Кроос и получи директен червен картон. Реал се възползва от численото си превъзходство и Бейл изравни.

В 30-ата минута реферът Иглесиас Вийянуева отсъди изключително спорна дузпа за задържане на Серхио Рамос и показа втори жълт картон на Раул Баена. Това окончателно обрече Райо, а Роналдо стреля точно от бялата точка за 3:2.

В крайна сметка Бейл завърши с четири попадения, Карим Бензема - с три, Роналдо - с две и Данило - с едно.

С успеха Реал се доближи на 2 точки Барселона и Атлетико Мадрид, които обаче са с мач по-малко.