Разбрах

Варга е с няколко счупени кости на лицето и сътресение след бруталния сблъсък

Варга е с няколко счупени кости на лицето и сътресение след бруталния сблъсък Снимка: Getty Images

Драматичната победа на Унгария над Шотландия с гол в 100-тната минута бе белязана и от инцидента, при който Барнабаш Варга трябваше да бъде извеждан от терена принудително на носилка.

29-годишният нападател загуби съзнание след сблъсък с шотландския вратар Ангъс Гън при едно центриране в наказателното поле.

Двубоят бе забавен за няколко минути, за да може медицинският екип да свърши работата си на терена. Впоследствие Варга бе откаран в болница в Щутгарт, като последните информации са, че е в съзнание и в стабилно състояние.

От съобщение на Унгарската федерация става ясно, че Варга е с няколко счупени кости на лицето и е получил сътресение. Очаква се нападателят на Ференцварош да бъде опериран.

На повторенията не стана много ясно дали Варга е пострадал при сблъсък с вратаря, със защитник или просто от лошо падане на тревата, но снимките от ситуацията показват, че докато Гън избива топката с дясната ръка, влиза с левия лакът в лицето на Варга.

Снимка: Getty Images

Победата запази шансове на Унгария за класиране на осминафиналите. Това бяха първи спечелени точки за тима на Марко Роси на Евро 2024.

Като лидер в групата завърши домакинът Германия със седем точки след драматично 1:1 срещу Швейцария, който остана втори с пет точки.

Унгарците ще трябва да изчакат до края на останалите мачове в груповата фаза, за да разберат дали техните три точки ще бъдат достатъчни за продължаване напред в турнира.

Освен първите два тима от всяка група за осминафиналите на Евро 2024 се класират и четирите най-добри трети отбора.