Разбрах

Шотландия показа зъби след катастрофалното начало

Шотландия показа зъби след катастрофалното начало Снимка: Getty Images

Шотландия и Швейцария завършиха 1:1 в здрав мач от група "А" на Европейското първенство.

Шотландците показаха зъби след катастрофалния старт и разгромната загуба от Германия, а зрителите видяха предостатъчно положения и пред двете врати.

В крайна сметка със страхотно попадение на Джердан Шакири Швейцария взе точка, която доближи тима до следващата фаза.

Шотландия откри в 13-тата минута, когато изстрел на Скот Мактоминей се отби във Фабиан Шер, за да влезе във вратата.

Бързо обаче шотландците направиха груба грешка и лошо връщане на Ралстън позволи на Шакири да изравни със страхотен шут отдалеч.

Швейцария се разигра, но удар на Ндайе беше спасен от Ангъс Гън, а гол на нападателя не беше зачетен заради засада.

На другата врата пък Че Адамс застраши Зомер от малък ъгъл, но вратарят се справи.

След почивката нов удар на Ндойе беше спасен, но и Шотландия стигна до златно положение, при което гредата спаси съперника им.

В този период "гайдарите" имаха още няколко обещаващи атаки, а за Швейцария беше отменен гол и на Емболо.

В края и двата тима изпуснаха ситуации, за да завършат при заслужено равенство.

В неделя е последният кръг от групата и в него Шотландия ще срещне Унгария, а победа ще запази шансовете за продължаване в турнира.

По същото време един срещу друг ще излязат Германия (6 т.) и Швейцария (4), като домакините вече си осигуриха класирането напред.