Локо ГО изхвърли Лудогорец от Купата на България

Втородивизионният Локомотив Горна Оряховица поднесе сензация, след като отстррани шампиона Лудогорец на осминафиналите на турнира за купата на България. Домакините играха повече от половин час с човек по-малко, но въпреки това постигнаха успех с 1:0.

"Железничарите" откриха резултата още в четвъртата минута, когато Иван Пенев засече с глава в мрежата на Владислав Стоянов центриране на Красен Трифонов.

В последствие гостите доминираха, но така и не успяха да стигнат до попадение. Малко преди почивката Вандерсон имаше добър шанс да изравни, но от чиста позиция не успя да преодолее вратаря Пламен Колев.

В началото на втората част наставникът на гостите Едуард Ераносян пусна в игра голмайстора на шампионите Клаудио Кешерю и плеймейкъра Марселиньо. В 54-ата минута Йордан Апостолов получи втори жълт и червен картон и Локомотив трябваше да завърши мача с 10 души.

След час игра Джонатан Кафу нацели напречната греда, а до края разградчани продължиха да атакуват непрекъснато, но не успяха да преодолеят защитата на съперника.

Последната възможност пропиля Марселиньо в добавеното време, след като не успя да затрудни Колев с изстрел от фаул от границата на пеналта.