Разбрах

Интригата във френската Лига 1 през този сезон се задържа до самия край и, за щастие на неутралните фенове, далеч по-скромният Лил се пребори за титлата в конкуренцията на могъщия Пари Сен Жермен.

В последния кръг ПСЖ спечели гостуването си на Брест с 2:0, но Лил също би - с 2:1 като гост на Анже, и запази преднината си от точка на върха, за да грабне първа титла от десет години насам.

Въпреки победата нещо друго привлече вниманието на фенове и анализатори. В 18-ата минута, при резултат 0:0, Анхел Ди Мария бе съборен в наказателното поле и бе отсъдена дузпа за ПСЖ. Неймар застана зад топката, но пропусна. Всичко е заради странния трик на вратаря.

Стражът на Брест се премести много по-близо до дясната греда и остави лявата страна на вратата си празна. Вместо това Готие Ларсоньор посочи вляво, сякаш нареждайки на Неймар къде да насочи изстрела си. И номерът му проработи.

По принцип, Неймар изпълнява дузпите в стил Роберт Левандовски и изчаква до последно да види накъде ще се хвърли вратарят. Но този път той бе изигран и прати топката покрай вратата.

Това е четвъртата пропусната дузпа срещу Ларсоньор в Лига 1 в последните два сезона. През миналата кампания Джонатан Бамба от Лил и Сера Гуираси, който тогава играеше за Анже, не успяха да се разпишат срещу него, а през тази - Неймар и Висам Бен-Ядер от Монако.

Това бе едва втората пропусната дузпа за Неймар, откакто премина от Барселона в ПСЖ през 2017 година.

Впоследствие Ди Мария вкара с директен удар от корнер, но голът бе записан на Ромен Февр заради рикошет в тялото му при центрирането. Крайното 2:0 оформи Килиан Мбапе през втората част.

Въпреки победата ПСЖ нямаше много за какво да се радва заради изпуснатата титла, докато играчите на Брест празнуваха оставането в елита, само с точка над чертата.